Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

Hibiscus

Dostarczenie czystej paszy to podstawowa kwestia przy projektowaniu każdej nowej zgrabiarki Hibiscus. Inżynierowie z Lely zawsze koncentrują się na optymalizacji przemieszczania plonów. Innymi słowy – na takiej konstrukcji zgrabiarki, aby trawa nie była przygniatana do ziemi i aby wszelkie zanieczyszczenia plonów zostały zredukowane do minimum.

1

Elastyczne palce umożliwiające właściwe dostosowanie do kształtu gruntu

Zgrabiarki Hibiscus mają po cztery podwójne palce grabiące na każdym ramieniu wirnika – model 1015 CD Profi ma aż pięć podwójnych palców grabiących, aby zapewnić odpowiednie nakładanie się obszarów zgrabianych, szczególnie podczas pracy przy większych prędkościach. Palce grabiące produkowane są z wytrzymałej stali sprężynowej i mają średnicę 9,50 mm (albo 10 mm w przypadku modelu 1015 CD Profi). Ustawione pod niewielkim kątem palce zgrabiarki Hibiscus są nadzwyczajnie silne i elastyczne. Palce grabiące „Ro-tine” mają specjalny kształt, dzięki czemu czubek palca ustawiony jest za ramieniem. Umożliwia to lepsze dopasowanie się palców do nierówności gruntu i dodatkowo łagodzi efekty uderzania o przeszkody, takie jak kamienie. W połączeniu z możliwością regulowania wysokości roboczej zgrabiania, pozwala to na dobranie optymalnych parametrów dla wszystkich warunków.

2

Z dala od gruntu, z dala od źródła zanieczyszczeń

W przeciwieństwie do prostych palców, palce „Ro-tine” nie włóczą pokosu po darni. Dzięki zwiększeniu kąta pochylenia palców, pokos unoszony jest lekko nad ziemią. Ta właściwość redukuje siły wywierane na palce związane z pokonywaniem siły tarcia. W wyniku zastosowania takiego rozwiązania, zgrabiony zostaje praktycznie cały pokos i nie jest on zanieczyszczony glebą.

3

Specjalny kąt palców zapewniający czyste zgrabianie

Projektując kształt palców grabiących, konstruktorzy przyjęli założenie, że powinny być one ustawione pod katem 90 stopni w stosunku do gruntu. Zapobiega to podrywaniu grudek ziemi i kamieni przez czubki palców. Dzięki połączeniu tych dwóch cech, zgrabiarka Hibiscus gwarantuje czyste zgrabianie i czysty plon.

A wszystko to kwestia wirnika

Oczywiście serce każdej zgrabiarki stanowi wirnik, a zatem to wirniki decydują owydajności i trwałości maszyny. Firma Lely połączyła główne funkcje wirnika zgrabiarki – obracanie, sterowanie i wspieranie – w trzech rodzajach wirników, z których każdy posiada własne, określone zalety.

Classic – Prosty i nie wymagający konserwacji

„Classic” jest zwartym wirnikiem, posiadającym 11 ramion. Napęd charakteryzuje się dużym stosunkiem przekładni, tak, by obroty wału napędowego ciągnika mogły być utrzymane w optymalnym zakresie. Ramiona wirnika osadzone są na łożyskach kulkowych, umieszczonych na krzywkach w wypełnionej smarem komorze. Zarówno ramiona wirnika jak i główny wał są wykonane ze stali chromowej, która jest o 50% bardziej wytrzymała niż stal stosowana zazwyczaj przy produkcji wałów. To chroni przekładnię przed zniszczeniem w przypadku zblokowania się zespołu zgarniającego.

Wirnik Classic jest wyposażony w ramię wykonane z jednego elementu, które jest osadzone na drążku ze stali chromowej przy pomocy śruby i trzpienia przytrzymującego. W ten typ wirnika wyposażane są modele takie jak Hibiscus 725 CD Classic oraz 655 SD Classic, w których – z powodu ich zwartej budowy – nie są konieczne wymienne palce i składane ramy.

Master – uniwersalny wirnik do pracy w trudnych warunkach

Większość maszyn Hibiscus jest wyposażona w ten modułowy wirnik o jedenastu lub trzynastu ramionach. Wirniki „Master” mają długie wałki ze stali chromowej, dopasowane do ramion dzięki specjalnemu profilowaniu. Łatwe w demontażu ramiona mocuje się do wałków wirnika przy pomocy sworzni i zawleczek. Każdy wałek wirnika – razem z obudową i łożyskiem – może być łatwo zdemontowany, po wyjęciu trzech sworzni, co zmniejsza straty czasu podczas awarii. Ramiona osadzone są na łożyskach kulkowych, zanurzonych w smarze i poruszanych mechanizmem krzywkowym.

Profi – największy na świecie wirnik do zgrabiarek

Ze średnicą 4,7 m, 15-ramienny Profi jest największym na rynku wirnikiem do zgrabiarek. Model Hibiscus 1015 CD Profi jest wyposażony w dwa takie wirniki.

Wydajność dzięki dobremu dostosowaniu do kształtu gruntu

Konstruowanie wirników zgrabiarek o coraz większych średnicach narzuca potrzebę spełniania coraz wyższych wymagań, związanych z systemami dopasowania wirników do nierówności gruntu. Palce muszą być regulowane w odpowiednio szerokim zakresie, a większe wirniki wymagają skuteczniejszej regulacji, gdyż na obszarze jednego pola mogą znaleźć się różne rodzaje powierzchni. Dla otrzymania dobrych rezultatów istotne są dwie cechy: prawidłowa wysokość robocza i stabilność wirnika.

Lely Hibiscus – wytrzymały i trwały

Zgrabiarki Hibiscus o centralnym składowaniu pokosu są zdecydowanie najmocniejszymi najcięższymi maszynami na rynku. Dzięki tym znakomitym maszynom firma Lely wyznaczyła nowy standard dla zgrabiarek, które łączą doskonałe działanie i niezrównaną wytrzymałość. Ich solidna konstrukcja gwarantuje niezawodność podczas najtrudniejszych zbiorów, przy niekorzystnych warunkach pogodowych, a także wysoką cenę przy odsprzedaży używanej maszyny.

3

2

1