Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

AGRITECHNICA 2013: Firma Merlo nagrodzona Złotym Medalem za Innowacje

Podnośnik teleskopowy 40.7 Hybrid marki Merlo został nagrodzony złotym medalem przez ekspertów z niezależnej Komisji ds. Innowacji Agritechnica i ogłoszony zwycięzcą przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG). Podnośnik Merlo Hybrid został wybrany spośród 400 innowacji zgłoszonych ze względu na swoje zastosowania praktyczne, mniejsze zużycie paliwa i niższy poziom emisji zanieczyszczeń, a także łatwość obsługi i ulepszone standardy bezpieczeństwa użytkowania. Mówiąc w skrócie, jest to produkt, który lepiej od innych wyraża ewolucję nowoczesnego rolnictwa. Ten złoty medal stanowi drugą nagrodę przyznaną produktom Merlo na wystawie Agritechnica, po srebrnym medalu dla maszyn Multifarmer 30.6 w roku 2001, a jego otrzymanie zbiega się z nadchodzącą, 50. rocznicą istnienia firmy założonej w 1964 roku. Podnośnik teleskopowy Merlo Hybrid Merlo zaprezentuje na swoim stoisku najnowszą, hybrydową wersję podnośnika teleskopowego 40.7, w której zastosowano innowacyjny, opatentowany, hybrydowy układ szeregowo-równoległy. Celem Merlo jest zaoferowanie klientom podnośnika teleskopowego z hybrydowym, elektrohydraulicznym układem diesel.

Hybrydowy system modułowy charakteryzuje się wysokim poziomem uniwersalności i może być używany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz:
– W pomieszczeniach: Szklarnie, obory i zakłady przetwórstwa spożywczego;
– Na zewnątrz: Do wszelkich zastosowań, ponieważ maszyna może wykonywać prace zarówno w tr ybie całkowicie elektrycznym, jak i hybrydowym.

Zalety produktu można podsumować następująco:
• Zapewnienie poziomu wydajności tradycyjnych maszyn Merlo
• Zmniejszenie zużycia paliwa
• Ograniczenie emisji hałasu
• Obniżenie poziomu emisji zanieczyszczeń

Podnośnik Hybrid jest wyposażony w silnik diesel o mocy poniżej 56 kW, zamiast 100kW lub większej. Instalacja systemu mocznika nie jest konieczna, dzięki czemu maszyna może pracować w trybie całkowicie elektrycznym, wykonując czynności w pomieszczeniach, przez rewelacyjnie długi okres, wynoszący średnio:
• 4 godziny w trybie Eco
• 2 godziny w trybie całkowicie elektrycznym

Jest to rozwiązanie modułowe, które można wbudować w aktualny układ maszyn Merlo i rozszerzyć na całą, przyszłą gamę podnośników teleskopowych Merlo. Poziom wydajności tradycyjnych maszyn Merlo jest zapewniony w zakresie  przyspieszenia, siły uciągu, maksymalnej prędkości, czasu obciążenia i udźwigu. Zużycie paliwa w średnim cyklu pracy zostało zmniejszone o co najmniej 30% w porównaniu z tradycyjnymi maszynami Merlo.
Poziom emisji hałasu jest znacznie niższy w trybie hybrydowym, ponieważ silnik diesel działa na niewielkich obrotach. Ponadto, poziom emisji hałasu w trybie całkowicie elektrycznym zbliża się do zera, przypominając zwykłe odgłosy otoczenia w środowisku pracy. Ograniczony poziom emisji zanieczyszczeń wynika z zastosowania mniejszego silnika, który działa ze stałą prędkością obrotową na poszczególnych etapach pracy i charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa. Dodatkowo, akumulatory mogą być doładowywane ze zwykłej sieci elektrycznej albo z lokalnej sieci kolektorów słonecznych, zainstalowanej przez końcowego użytkownika, dzięki czemu pojazd może zawsze pracować w trybie całkowicie elektrycznym, nie emitując spalin. Wielokrotne testy, przeprowadzane zarówno w warsztatach, jak i w warunkach praktycznych, dowiodły, że działanie w trybie całkowicie elektrycznym gwarantuje uzyskanie wymaganych parametrów w dziedzinie uciągu i podnoszenia oraz umożliwia eksploatację pojazdu w pomieszczeniach przez okres do kilku godzin, zależnie od rodzaju wykonywanych czynności. Biorąc pod uwagę oszczędność paliwa, jaką zapewnia ten system,  właściciel uzyska zwrot kosztów po około dwóch latach (oczywiście w zależności od liczby godzin pracy i rodzaj u działalności).