Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

DAL-BO – wały: Modele

DAL-BO – wały

DAL-BO

Tradycje i doświadczenie

Korzenie bogatego w tradycje przedsiębiorstwa DAL-BO sięgają roku 1948. Na przestrzeni lat firma przeszła rozwój od niewielkiego przedsiębiorstwa o zasięgu regionalnym do nowoczesnego producenta maszyn zorientowanego na eksport. Firma DAL-BO należy do najbardziej doświadczonych i innowacyjnych dostawców maszyn rolniczych w Europie oraz jest największym producentem wałów uprawowych dla nowoczesnych gospodarstw rolnych oraz firm zajmujących się usługami. Obecnie w ofercie firmy oprócz wałów uprawowych znajduje się całą gama maszyn do uprawy przedsiewnej. Jako jedyna, firma oferuje 3 letnią gwarancję na pierścienie stosowane w naszych maszynach.

 

 1. WAŁY

 

 • Compact Classic (lub Minimax Standard)

Najpopularniejszy wał w Europie , do roku 2012 zostało sprzedanych 20 000 sztuk tego typu wału. Wyposażony jest w system Duoflex gwarantujący równomierne rozłożenie masy na całej szerokości roboczej, Wał oferowany jest w szerokościach roboczych od 4,5 do 9,3 metra. Możlwiość zastosowania pierscieni o średnicy od 50 cm oraz 55 cm (Cambridge/Breaker ) oraz 53 cm Crosskill. Pierscienie objęte są trzy letnią gwarancją.

 • Compact XL (lub Minimax XL)

 

Specjalnie zmieniona konstrukcja umożliwia zastosowanie włóki hydraulicznej, lub belki do rozgarniania kretowisk, z tego względu wzrasta uniwersalność tej maszyny. Szerokości robocze w tego typu wałach wynaszą do 6,3 metra do 16,3 metra. Włoka możliwa jest do założenia do szerokości 10,3 metra. Wały do szerokości 8,3 metra są trzy segmentowe w wyższyszch szerokościach podział na segmenty wzrasta do 5 sztuk Możliwość zastosowanie szerokiej gamy pierścieni Cambridge/Breaker o srednicy 50,55 oraz 60 cm, oraz pierścieni Crosskill o średnicy 53 oraz 60 cm.

 

 • Maxiroll

 

Unikalny wał 3 sekcyjny lub 5 sekcyjny w szerokości 10.3 i 12,3 metra, którego nie znajdziecie państwo w ofercie innych producentów. Urządzenia umożliwia montaż szerokiej gamy wyposażenia zwiększając jeszcze jego funkcjonalność. Do tego wyposażeni zaliczmy między innymi włókę z różnorodnym osprzętem dodatkowym, trzyrzędowe zgrzebło czy też siewnik. Szerokość robocza wynosi od 5,3 metra do 12,3 , do każdej szerokości możliwy jest montaż włóki. Możliwe jest zastosowanie całej gamy pierścieni od 50 poprzez 55 do 60 cm Cambridge/Breaker, oraz 53 i 60 cm Crosskill.

 

 • Maxiroll Greenline

 

Specjalisty wał do pielęgnacji terenów zielonych, po pierwszym użyciu możliwy jest wzrost do 40% zielonej masy. Występuje w szerokościach roboczy od 3 poprzez 6,3 do 8,3 metra. Możliwość doposażenia w cała gamę narzędzi dodatkowych takich jak włóka, listwa do kretowisk, zgrzebło, siewnik pneumatyczny, elektryczny lub też mechaniczny. Bębny stalowe o średnicy 710 mm dodatkowo można obciążyć wodą zwiększając ich masę.

 

 • MaxiCut

 

Unikalny produkt na rynku światowym jakim jest wał nożowy MaxiCut przeznaczony do obróbki ścierniska po takich uprawach jak: kukurydza, rzepak, gorczyca, słonecznik, rośliny motylkowe jako alternatywa dla mulczera. Doskonale sprawdza się też do niszczenia poplonów jako alternatywa dla talerzowania. Duża prędkość robocza oraz niskie zapotrzebowanie mocy sprawia że maszyna staje się coraz bardziej popularna wśród rolników. Szerokość robocza wynosi od 3 do nawet 12 metrów. Maszynę dodatkowo można dociążyć wodą oraz wyposażyć w narzędzia dodatkowe.

 

 • Levelflex

 

Zagęszczające wały montowane z przodu ciągnika zdobywają coraz większe uznanie w oczach rolnika. Firma Dal-Bo posiada w swojej ofercie je od 1960 roku. Wały te występują w szerokościach roboczych od 1,5 do 6 metrów. Zastosowane są w nich pierścienie Packer o szerokościach 80 oraz 90 cm ( możliwe jest także zastosowanie innych rodzaju pierścieni takich jak Cambridge/Breaker lub Crosskill ). Wały powyżej 4 metrów mają możliwość składania hydraulicznego. Dodatkowo wał można wyposażyć w hydrauliczną włókę.

 

 • Frontflex

 

Prosty wał z możliwością montażu z przodu lub z tyłu ciągnika o szerokości roboczej od 2,6 poprzez 3 do 4 metrów. Możliwość dołożenia włóki do szerokości 2,6 oraz 3 metry w tym momencie wykluczone jest używanie wałów jak wałów tylnych. Zastosowane są w nich pierścienie Packer o szerokościach 80 oraz 90 cm ( możliwe jest także zastosowanie innych rodzaju pierścieni takich jak Cambridge/Breaker lub Crosskill ). Wszystkie pierścienie posiadają 3 letnią gwarancję.

 

 1. GRUBERY

 

 • Dinco

 

Jest to dwu belkowy gruber o szerokości ramy od 300 do 560 cm z czym że szerokości 470 oraz 560 cm są składane hydraulicznie. Głębokość robocza wynosi od 4 do 20 cm, system narzędzi standardowo kończy się 500 mm wałem strunowym. Wał strunowy można zastąpić wałem typu T-ring , który jest polecany szczególnie na ziemie ciężkie.

 

 • Tri-Max

 

Tri-Max to nowy ciężki gruber ścierniskowy. Tri-Max składa się z 3 rzędów , zabezpieczonych zębów oraz wału T-ring. Pełnego cięcia zostaje osiągnięte, gdy wdrożymy 300 mm szerokości redlice robocze wraz ze skrzydełkami podcinającymi. Specjalnie zaprojektowane narzędzia robocze doskonale mieszają ścierń i pozostałości roślin. 85 cm wysokość prześwitu pozwala dużych ilości resztek przepływać pod urządzeniem nawet przy pracy na głębokości 25 cm. Tarcze mieszają pod kątem pozostałości z glebą i pozostawiają powierzchnię i gładką i wyrównaną. Wał T-ring kontroluje głębokość i konsoliduje grunt.

 

 1. KULTYWATORY

 

 • CultiLift

 

Jest wzmocnionym zawieszanym kultywatorem przeznaczony do efektywnego przygotowania powierzchni pola. Kultywator składa się z resorowanej belki-włóki wyrównującej powierzchnię. Standardowo jest ona ustawiona mechanicznie, ewentualnie może być także regulowana hydraulicznie. Za belką wyrównującą są 4 rzędy zębów 45 x 10 mm o rozstawie 80 mm. Głębokość pracy kultywatora jest kontrolowana przez wałki strunowe zamontowane z tyłu maszyny. Standardowo urządzenie jest dostarczane 400 mm wałkami strunowymi. Gwarantuje to, że ciężar rozkłada się równomiernie na całej szerokości roboczej. Szerokości robocze wynoszą od 3 do 8 metrów.

 

 • CultiTrail

 

Jest to wzmocniony ciągniony agregat uprawowym o szerokości 5 lub 6 metrów . Narzędzia stanowi hydraulicznie regulowana włóka do rozdrabniania brył i wstępnego wyrównania, następnie 5 rzędów zębów kultywatora z bardzo małą odległością między rzędami. Najmniejsza odległość pomiędzy zębami wynosi 400 mm dla zapewnienia dobrego przepływu zminimalizowania ryzyka blokady resztek pożniwnych. Bez użycia narzędzi można regulować głębokość pracy, która jest kontrolowana przez ograniczenie skoku na 2 siłownikach centralnego podnoszenia.