Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

Splendimo

Przyrząd tnący Splendimo jest energooszczędny!

Wszystkie kosiarki dyskowe Splendimo są wyposażone w unikatową modułową belkę zespołów tnących. Ten wynalazek Lely składa się z uniwersalnych zespołów koszących, które są bezpośrednio napędzane przez sześciokątny wał elastyczny. W rezultacie kosiarka zawiera znacznie mniej przekładni niż jakikolwiek inna, co skutkuje znakomitą wydajnością i oszczędnością paliwa.

1

Splendimo Clip – łatwa wymiana noży w kosiarce

Regularna wymiana ostrzy w kosiarce jest niezbędna dla zapewnienia właściwego wzorca koszenia, a także właściwego odrastania. W przeszłości wymyślono kilka systemów szybkiej wymiany ostrzy, ale zwykle nie były one pozbawione wad. Innowacyjne podejście Lely doprowadziło do powstania klipsa Splendimo – bardzo prostego wynalazku, który zapewnia regularną, łatwą i przede wszystkim bezpieczną wymianę ostrzy w kosiarce. Bezpiecznie, solidnie i w prosty sposób.

Znaczny prześwit poniżej dysku tnącego

Ważną korzyścią mocowania noża na sworzniu jest prostota konstrukcji i fakt, że w dolnej części dysku nie ma dodatkowych elementów, które mogłyby ograniczać wysokość cięcia, wymagały dodatkowej mocy i obniżały trwałość belki nośnej. Ważne jest też bezpieczeństwo: podczas zmiany noża sprawdzany jest za każdym razem stan zużycia wszystkich elementów mocujących.

Łatwa wymiana – nigdy więcej stępionych ostrzy

Ważną korzyścią systemu szybkiej zmiany noży jest oczywiście łatwość i prostota tej operacji. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł szybciej i łatwiej zmieniać noże w swojej kosiarce. To bardzo ważne, ponieważ tępe noże mogą poważnie spowolnić odrastanie trawy.

Rozwiązanie

Innowacyjny System Klipsowy Splendimo składa się z noża odpornego na zużycie, przymocowanego bardzo mocnym sworzniem, który jest zabezpieczony klipsem ze stali sprężynowej i krzywką na dysku kosiarki. Ta metoda umocowania noża łączy najlepsze zalety zarówno systemu zabezpieczenia bolcem i szybkiej wymiany ostrzy:

• Szybko i łatwo
• Duża przestrzeń poniżej dysku kosiarki
• Odpowiednia kontrola zużycia sworznia noża
• Minimalna liczba elementów

Spulchniacze pokosu z wirnikiem – szybkie osuszanie i zachowanie wartości odżywczej

Spulchniacze pokosów wyposażone są w dużą liczbę palców, aby zapewnić optymalne suszenie, a także zachowanie struktury i wartości odżywczej zielonki. Szerokie wirniki gwarantują doskonały przepływ zielonki, obniżając zapotrzebowanie mocy.

Wirnik – Szybkie suszenie, łagodne dla plonów

Zadaniem spulchniacza pokosu jest przyspieszenie procesu schnięcia. W trakcie spulchniania, woskowata powierzchnia liści traw zostaje zniszczona, dzięki czemu następuje łatwiejsze uwalnianie wilgoci, a tym samym skraca się czas schnięcia. Proces spulchniania, a przede wszystkim jego intensywność, od wielu lat są przedmiotem dyskusji na temat potencjalnej straty wartości odżywczych, jak również zużycia energii.

Szybki przepływ plonów

Spulchniacze pokosów mają duże rozmiary, zaś wirniki są najszersze na rynku. Pozwala to osiągnąć szybki przerób plonów, co jest ważne ze względu na dobre wzorce koszenia, a także oszczędność paliwa. Wolno przemieszczająca się zielonka nie tylko psuje wzorzec koszenia, ale również wymaga dużej mocy napędowej. Regularny lub szeroki pokos – łatwa regulacja.

Spulchnianie i dobry przepływ zielonki zapewniają przyspieszone schnięcie

Nowa generacja wirników spulchniających Lely została zaprojektowana, by spełniać perfekcyjnie obydwie te funkcje. Dzięki temu uzyskano podwójne przyspieszenie: procesu spulchniania i przemieszczania trawy.

Długie palce kondycjonera dla optymalnego spulchniania

Zamocowane spiralnie plastikowe łopatki spulchniacza obracają się w masie zebranej trawy rozpoczynając jej przetwarzanie. Prędkość łopatek spulchniacza jest jednak większa niż przesuwającej się trawy. Dzięki użyciu stosunkowo długi łopatek, trawa ma możliwość przemieszczania się głęboko do wnętrza wirnika. Dlatego palce przesuwając się poprzez masę trawy, ścierają woskowatą warstwę, nie niszcząc struktury liścia i łodygi. Wysokiej jakości plastikowe łopatki spulchniacza są lekkie, bardzo trwałe i przyjazne dla bydła.

2

Splendimo – zrównoważona technologia zapewnia niskie koszty

Koszt maszyny jest zależny od ceny zakupu, wartości wymiennej (odsprzedaży) oraz kosztów utrzymania. Tak twierdzą księgowi. To oczywiście prawda w 100%, ale w praktyce mogą pojawić się różnice. Wysoka wartość wymienna używanej maszyny może nas zaskoczyć. Jeżeli inwestujemy w jakość – założony koszt konserwacji kalkulowany jest często wyżej, niż to konieczne. Dzięki intensywnemu testowaniu i zastosowaniu pierwszorzędnych materiałów w maszynach opisanych w tym prospekcie zapewniamy niskie koszty utrzymania oraz wysoką wartość wymienną. Poza tym zawsze dążymy do redukcji kosztów, stosując możliwie najprostsze konstrukcje naszych maszyn i powstrzymując się od kaprysów czy zbytecznych funkcji.