Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

Tigo

Przyczepy samozbierające

Nowo opracowany zespół podbieracza: wydajniejsze ładowanie

Wydajność przyczepy samozbierającej zależy od ilości podbieranego materiału. Wszystkie modele Tigo R wyposażone są w nowo opracowany podbieracz, który nie wymaga już sterowania krzywkowego. Niepowtarzalne modele Profi posiadają siedem rzędów palców. Dzięki tym cechom mogą one działać lepiej, szybciej i efektywniej od innych przyczep samozbierających.

Nowy, bezkrzywkowy podbieracz SevenLine firmy Lely:

• Potężna wydajność dzięki dobrej przepustowości materiału.
• Zapewnia mały opór dzięki nieskrętnym zębom.
• Posiada mniej ruchomych części, ponieważ nie występuje potrzeba sterowania opartego na torze krzywkowym.
• Nie wymaga konserwacji, ponieważ komponentów nie trzeba smarować.
• Nie zostawia ani źdźbła dzięki siedmiu umieszczonym blisko siebie rzędom palców.

Dobra pasza zaczyna się od czystego ładowania

Szeroki podbieracz przyczep samozbierających Tigo może pracować ze stosunkowo niską prędkością obrotową dzięki siedmiu rzędom placów z rozmieszczonymi blisko siebie palcami – co 54 mm. Oznacza to, materiał podbierany jest „łagodnie” i płynnie przemieszcza się do rotora tnącego.

Dobry przerób materiału to maksymalna efektywność

Rezultatem dobrego przerobu jest ciągłe pobieranie materiału, które można osiągnąć przy minimalnym poborze mocy. Podbieracz i rotor tnący znajdują się blisko siebie i działają z praktycznie taką samą, stosunkowo niską prędkością, zapewniającą doskonały przerób napływającego materiału przez rotor tnący.

Odporność na zużycie i brak potrzeby konserwacji

Ponieważ nowy, bezkrzywkowy podbieracz nie posiada toru, zespół podbieracza składa się z mniejszej liczby ruchomych części. Dzięki temu jest bardziej niezawodny, mniej podatny na zużycie i cichszy. Ponadto zęby posiadają dodatkowe wzmocnienia, a wszystkie komponenty są cynkowane na gorąco w celu jeszcze lepszego zabezpieczenia ich przed zbieranym materiałem oraz zawartego w nim soku powodującego korozję. Rezultat łatwo dostrzec – to niższe koszty konserwacji i wolniejsza utrata wartości maszyny!

Efektywny rotor tnący robi różnicę

Przyczepy Lely Tigo wyposażone są w najwydajniejszy rotor tnący, dzięki czemu Państwo, klienci, mogą uzyskać maksymalny zwrot z dokonanej inwestycji. Zęby rotora mają również wpływ na pobór mocy, a także wynik cięcia przez zespół tnący. Moc zaoszczędzona na napędzaniu zespołu jest dobrze wykorzystywana przez szerokie zęby, które lepiej napełniają przyczepę. Lepsze napełnienie oznacza z kolei poprawę wykorzystania czasu przejazdu.

Szerokie zęby, by lepiej ciąć

Rezultatem dobrego cięcia jest lepsza fermentacja i strawność paszy. Rotor tnący Tigo charakteryzuje się bardzo wąską szczeliną między zębami i nożami. Szczelina między nożami ma szerokość zaledwie 37 mm i wypełniona jest zębami o szerokości 25 mm. Płaskie krawędzie zębów przepychają materiał między nożami, dzięki czemu udaje się osiągnąć doskonałe cięcie.

Łatwo zmieniana długość cięcia

W przypadku modeli R-Profi minimalna długość cięcia wynosi zaledwie 37 mm! Długość tę można łatwo regulować, ponieważ każdy materiał jest inny i nie wszyscy hodowcy mają takie same wymagania. Pełen zestaw noży w rzeczywistości dzielony jest na dwie grupy, dzięki czemu można łatwo wybierać pomiędzy zaniechaniem cięcia, cięciem na długość 74 mm i cięciem na długość 37 mm.

Łatwa wymiana noży i zębów

Cały zespół tnący można obniżyć hydraulicznie do położenia konserwacyjnego, w którym noże i zęby rotora tnącego są łatwo dostępne. Noże można szybko i łatwo wymienić bez użycia narzędzi. Możliwa jest również wymiana pierścienia zębów na rotorze tnącym bez konieczności demontażu rotora. Pierścień składa się z trzech sekcji, co oznacza, że można go wymieniać nawet wówczas, gdy pozostałe pierścienie pozostają zamontowane.

Szerokie krawędzie to maksymalne przenoszenie siły

Nacisk generowany przez rotor jest najważniejszym czynnikiem pozwalającym na określanie stopnia napełnienia przyczepy. W przypadku dużych sił na cm2 dochodzi zarówno do rozcierania materiału na miazgę, jak i do strat mocy. Rotor Tigo zapewnia zwiększone parcie przy tej samej sile na cm2 dzięki dużej powierzchni szerokich, płaskich zębów. Pozwala to uzyskać zarówno wyższą jakość paszy, jak i wyższy stopień załadowania przyczepy.

Maksymalna wydajność, minimalny pobór mocy

Zespół tnący charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na moc, ponieważ nie ma możliwości, by trawa przedostawała się do minimalnej szczeliny między nożami i zębami. W trakcie pchania szerokie krawędzie zębów zapewniają maksymalną powierzchnię styku z materiałem, dzięki czemu straty związane ze ślizganiem się udaje się ograniczyć do minimum.

Niezawodność dzięki dobremu zabezpieczeniu przed przeszkodami

Dzięki prawie pionowemu ustawieniu oraz sprężynie zwalniającej nóż może się po prostu odchylić, jeżeli między nim i rotorem znajdzie się przeszkoda. Gdy sprężyna „ustępuje”, siła działająca na nóż szybko maleje, co chroni rotor i nóż przed uszkodzeniem. Po pokonaniu przeszkody nóż powraca do położenia roboczego.