Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

Welger P-S

Cięcie kiszonki poprawia rezultaty na wiele sposobów

Lely Welger oferuje wiele opcji instalacji tnącej dla Państwa prasy. Początkowo może się wydawać, że to tylko dodatkowy koszt inwestycji, jednak cięcie materiału pomoże Państwu poprawić jakość paszy, a dzięki temu również inne rezultaty na tyle sposobów, że w rzeczywistości będą Państwo musieli znaleźć więcej powodów, by nie kupować instalacji tnącej.

Xtracut – dodatkowa wydajność i dodatkowy komfort

Aby zapewnić optymalną wydajność cięcia, firma Lely Welger zaprojektowała mechanizmy tnące Xtracut17 i Xtracut25 z selekcją zespołów noży. W zależności od belowanego materiału operator może wybierać za pośrednictwem modułu sterującego E-link zróżnicowane zespoły noży, dzięki czemu idealnie nadaje się on dla firm usługowych. Obydwie maszyny posiadają zabezpieczone hydraulicznie zespoły noży. W przypadku Xtracut17 dysponują Państwo zatem możliwością zaniechania cięcia lub załączenia 8, 9 lub 17 noży. W przypadku Profi mają Państwo możliwość zaniechania cięcia lub załączenia 12, 13 lub 25 noży.

Długość cięcia, którą można łatwo regulować

Z kabiny traktora operator może – za pośrednictwem modułu sterującego E-link – łatwo regulować wymaganą długość cięcia dzięki jednoczesnemu wykorzystywaniu obydwu zespołów noży lub odłączeniu jednego z nich. W przypadku Xtracut25 oznacza to długość cięcia 45 mm po załączeniu wszystkich noży lub 90 mm w przypadku zastosowania 12 noży. Można również odłączyć obydwa zespoły.

Zawsze ostre noże

Dzięki terminowej wymianie ostrza nie zużywają się nadmiernie – uzyskuje się również prawidłowe cięcie oraz zmniejszone zużycie paliwa. Opcja Xtracut zapewnia elastyczność operatorowi korzystającemu z jednego zespołu noży. W razie potrzeby można bez wychodzenia z kabiny traktora w ramach jednej, prostej operacji załączyć drugi zespół noży. Zawsze naostrzone noże zapewniają stale wysoką wydajność.

Hydroflexcontrol – wydajność zależy od przepustowości

Często czas na zbiory jest ograniczony – niekiedy operatorzy decydują się zatem na przeciążanie pras, przekraczając ich parametry znamionowe. Parametry takie zależą od najwęższego miejsca maszyny, które ma decydujący wpływ na jej przepustowość. W przypadku pras czynnikiem krytycznym jest przestrzeń pod rotorem. System zapobiegania blokadom Hydroflexcontrol zwiększa tę przestrzeń w przypadku szczytowych obciążeń, jednocześnie skracając przestoje spowodowane nieodpowiednią prędkością posuwu lub koniecznością ręcznego usunięcia blokady.

Flexcontrol + Hydroflex = większa wydajność belowania i krótsze przestoje

Dwie funkcje ukryte w nazwie Hydroflexcontrol dotyczą znajdującego się pod rotorem dna Hydroflex. Część elastyczna, „flex”, umożliwia unikanie blokad, zaś część hydrauliczna, „hydro”, pozwala na ich usuwanie, gdy już wystąpią. Wszystkie prasy Lely Welger posiadające zespół tnący mogą być wyposażane w system Hydroflexcontrol.

Elastyczne dno radzi sobie ze szczytowymi obciążeniami

Moduł Flexcontrol znajduje się pod wirnikiem w miejscu, w którym przejście materiału podawanego jest najwęższe. Umożliwia on uginanie się przedniej części dna komory podawania w górę i w dół za pośrednictwem gumowego zawieszenia – stąd „flex”. Jeżeli z pokosu podniesione zostanie małe ciało obce lub mokra bryła materiału, wspomniane ugięcie wyrówna przepływ materiału, zmniejszając ryzyko blokady obszaru podawania.

Usuwanie blokad bez wychodzenia z kabiny traktora

Drugą z funkcji realizuje moduł hydrauliczny, za pośrednictwem którego można hydraulicznie obniżyć tylną część dna stołu podającego, aby uwolnić wirnik od tego, co go zablokowało – i to bez opuszczania kabiny traktora. Dzięki temu, że w trakcie obniżania dna stołu podającego wycofane zostają również wszystkie noże, można mieć pewność, że materiał blokujący przejdzie do komory belowania bez marnowania materiału jeszcze zanim operator ponownie uruchomi maszynę.

Oszczędność czasu i pieniędzy…

Wiązanie siatką/sznurkiem, owijanie, transport i magazynowanie – to wszystko koszty związane z belowaniem. Mniej bel to niższe koszty. Komora belowania prasy Lely Welger wytwarza bele cięższe niż w przypadku wszelkich maszyn oferowanych przez konkurentów, dzięki czemu mogą Państwo zaoszczędzić czas i pieniądze.

Skuteczne wiązanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Utworzenie doskonałej beli to jedno – zachowanie jej przez dłuższy czas w niezmienionej postaci to drugie. Zróżnicowane metody przechowywania, konserwowania i ładowania bel wymagają elastycznego systemu wiązania. Prawidłowe stosowanie siatki i sznurka do wiązania przyczynia się do ograniczenia kosztów i skrócenia czasu wymaganego na związanie bel, co z kolei powoduje wzrost wydajności.