Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

Attis HR16: Modele

Attis HR16

Lely Attis HR 16

Jednym z warunków koniecznych uzyskania wysokiej jakości kiszonki jest jak najszybsze zapewnienie warunków beztlenowych – powietrze powinno zostać natychmiast usunięte. Inżynierowie Lely/Welger uwzględnili tę zasadę, gdy projektowali owijarkę Attis HR 16. W rezultacie firmie udało się wprowadzić na rynek urządzenie charakteryzujące się nie tylko wysoką ładownością, ale i nadzwyczaj łatwą eksploatacją i obsługą.

Sterowanie owijaniem na Attis HR 16 umożliwia użytkownikowi wybór trzech różnych trybów działania:

1. Działanie w pełni automatyczne

Dotknięcie przycisku powoduje rozpoczęcie procesu ładowania i owijania, który realizowany jest w pełni automatycznie aż do zakończenia.

2. Działanie półautomatyczne

W tym trybie inicjowany jest proces ładowania. Ramiona ładujące chwytają za belę, stół obraca ją do położenia umożliwiającego rozpoczęcie owijania, zaś ramiona ładujące przemieszczają się w położenie spoczynkowe. Jeżeli przycisk uruchamiający zostanie naciśnięty ponownie, zaktywowany zostanie program owijania. Następujące funkcje sterowane są elektronicznie: łagodny rozruch i nawinięcie pierwszych warstw, zwolnienie pierwszej warstwy z trzymacza folii, kompletne owinięcie beli oraz końcowe przycięcie i zaciśnięcie folii. Ze względów bezpieczeństwa automatyczny wyrzut jest zawsze aktywowany po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Ramiona ładujące zaciskają się na owiniętej beli do momentu, gdy stół nie ustawi się w położeniu pionowym, a bela nie zetknie się z podłożem. Przewaga tej procedury polega na tym, że bela nie spada na podłoże, ale jest na nie łagodnie obniżana. Pomaga to uniknąć uszkodzeń folii i zapobiega staczaniu się bel na wzgórzach.

3. Obsługa ręczna

W tym trybie wszystkie funkcje mogą być wstępnie wybierane i wykonywane po naciśnięciu przycisku. Użytkownicy mają możliwość szybkiego reagowania na nietypowe warunki eksploatacji. Prosta obsługa Wyposażony w całkowicie graficzny wyświetlacz moduł sterujący owijarką E-Link sprawia, że obsługa tego urządzenia staje się dziecinnie prosta. Wszystkie parametry są przejrzyste i dobrze widoczne – nawet w ciemności.

opis-hr16

opis-hr16