Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

Wolf: Modele

Wolf

Wolf to fachowo skonstruowana sadzarka zawierająca elementy karuzeli pionowej. Jest produktem jednosekcyjnym, wymagającym kontroli jednego operatora. Swoją funkcjonalność Wolf odnajduje głównie w procesie sadzenia rozsad z delikatną bryłką ziemi lub- w niektórych przypadkach – bez niej. Wolf jest najczęściej stosowaną maszyną w uprawie truskawek.

Wspomniana karuzela pionowa działa bardzo delikatnie, osadzając sadzonkę w kubku transportuje go do ziemi. Dopiero wówczas kubek sie otwiera pozostawiając sadzonkę w glebie.

Rozstaw między rzędami wynosi 50-90cm. Opcjonalnie, można nabyć model dwurzędowy ze specjalnym wyposażeniem od 30 cm. W tym wypadku rozstawy w rzędzie to 20-198 cm. Zależnie od liczby kubków do wyboru są jedno bądź sześciosekcyjne wersje.

Za pomocą sadzarki Wolf na jednym hektarze można zasadzić od 3 do 4 tysięcy sadzonek (z bryłką ziemi lub bez – do 6 cm średnicy). Producenci oferują dwa kształty kubków w postaci końskiej stopy lub stożka. Maszynę napędzają koła jezdne, a operator we własnym zakresie kontroluje głębokość sadzenia oraz siłę dogniatania.