Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

Lotus

Idealne przetrząsanie dzięki unikatowym palcom Lely w kształcie haka

Istnieją ogromne różnice między rodzajami zbiorów, różnymi zastosowaniami, a także porami roku. FirmaLely od wielu lat stosuje unikatowe palce w kształcie haka, które w dużym stopniu i decydują o wyjątkowych właściwościach przetrząsaczy siana Lotus. Największa różnica leży w optymalnym wykorzystaniu formy i elastyczności tych unikatowych palców.

1

Sukces palców Lely

Sukces przetrząsaczy Lotus sprowadza się do trzech istotnych cech; znakomitej skuteczności i wydajności przetrząsania, oraz wysokiej trwałości przetrząsacza. Zalety te wynikają, w dużej mierze, z użycia palców w kształcie haka. Szybkie suszenie dzięki przetrząsaniu zielonki z dużym przewietrzeniem Dobre przetrząsanie polega na odwróceniu zbioru w ten sposób, by był on ułożony przewiewnie, a powietrze mogło dotrzeć do całej jego objętości. W procesie wysychania wiatr jest znacznie ważniejszy od światła słonecznego, przewiewne ułożenie zbioru powoduje, że wiatr skutecznie usuwa wilgoć. Luźne rozłożenie powoduje, że światło słoneczne przenika do skoszonego zbioru, sprawiając, że pory w liściach otwierają się. Utrata wody powodowana naturalnym procesem oddychania trawy przyspiesza schnięcie.

Wilgotniejsze partie plonów pozostają na górze

Pozycja podwójnego palca w kształcie haka oraz specjalny kąt ustawienia nadają plonom dużą prędkość odrzucając je tyłu . W połączeniu z pochyłym ułożeniem wirników, powoduje to dalekie odrzucanie pokosu. Im większy dystans plony przebywają w powietrzu, tym lepiej są odwracane. Wilgotny pokos jest cięższy niż suchy; jest zatem rzucany dalej i ląduje na wierzchu.

Krótkie palce wzmacniają ten efekt

Aby jeszcze bardziej zwiększyć efekt odwracania, zastosowano krótsze i dłuższe palce. Dłuższe, których prędkość liniowa końca jest wyższa. sięgają głębiej, podnoszą bardziej wilgotny pokos, odrzucając go dalej. Dzięki temu pozostaje on na wierzchu.

2

Lotus zapewnia wydajność

Dzięki zastosowaniu palców sprężystych w kształcie haka, wydajność przetrząsaczy Lotus od lat przerasta o głowę maszyny konkurentów. Palec sprężysty Lely jest w stanie podnieść i rozrzucić dużą masę pokosu. Wirnik wyposażony w takie palce jest w stanie przetrząsnąć o wiele więcej materiału niż wirnik z prostymi palcami. W praktyce oznacza to ogromny wzrost wydajności, gdyż przetrząsacz Lotus utrzymuje doskonałą jakość przetrząsania przy dużych prędkościach maszyny! Solidna konstrukcja wszystkich przetrząsaczy Lotus umożliwia ciągłą, nieprzerwaną jazdę tymi prędkościami.

Duża prędkość + niskie obroty = małe zużycie paliwa

Dzięki dużej wydajności palców, wirniki pracują na względnie niskich obrotach. Przekładnia napędu została dobrana tak, aby idealny zakres obrotów wirnika odpowiadał 400-450 obrotom na minutę na wałku napędowym, co odpowiada względnie niskim obrotom silnika. Prędkość jazdy wynosi od 8 do 15 km/h. Oznacza to oszczędność paliwa!

Efektywne przetrząsanie, niezależnie od rozmiaru wirnika

Przetrząsacze Lely, wyposażone w wyjątkowe palce w kształcie haka, o wiele bardziej efektywnie spełniają swe działanie, dzięki dużej elastyczności i pozycji pracy. Możliwe jest nawet wywarcie lekkiego nacisku na ziemię. Oznacza to, że wirnik może być nachylony względnie daleko do przodu, co poprawia rezultaty przetrząsania. W wyniku tego pas pomiędzy wirnikami, gdzie palce nie sięgają, jest mniejszy, umożliwiając wirnikowi pracę pod prawidłowym kątem. Nawet w przypadku większych wirników, zapewniona jest wysoka wydajność unoszenia pokosu, bez negatywnego wpływu na jakość przetrząsania.

Długa zielonka

Przy długiej trawie wirnik o większej średnicy to zaleta. Dzięki jego większemu obwodowi zwiększa się dystans, jaki musi pokonać przetrząsany materiał, przez co palce mają więcej czasu na rozplątanie trawy. Dobrym przykładem jest tutaj Lotus 600, który radzi sobie szczególnie dobrze w przypadku szorstkiego i długiego materiału.

Palce sprężyste Lotus + stabilność = prędkość

Przetrząsacze Lely Lotus mają dużo wyższą wydajność, niż konkurencyjne maszyny. Największe znaczenie ma tutaj kształt palców, pozwalający na przenoszenie większych ilości trawy. Ale to nie wszystko – wydajność wzrasta też znacznie dzięki większym prędkościom pracy.

Lely Lotus – zrównoważona technologia zapewnia niskie koszty

Użytkownicy wiedzą, że przetrząsacze Lotus osiągają wysokie ceny przy ich odsprzedaży. Jest to spowodowane nie tylko niezrównaną wydajnością, ale przede wszystkim, trwałą konstrukcją. Przetrząsacze Lotus, wyposażane są w znakomity system napędowy, który w ostatnich latach – tak jak konstrukcja szkieletowa – był nieustannie ulepszany. Wszystko to sprawia, że przetrząsacze Lotus po wielu latach użytkowania pozostają sprawne a ich wartość obniża się w niewielkim stopniu.