Facebook You Tube Allegro
Najlepsze marki w najlepszej cenie!

Kosz przyjęciowy MIEDEMA – sadzarki, technika magazynowania

miedema_logo_rgb

Fabryka Miedema została założona w 1940 roku w Winsum (prowincja Friesland) w Holandii. Od początku zajmuje się produkcją maszyn rolniczych. Specjalizacja Miedema w maszynach do składowania ziemniaków sięga 1960 roku.  Zakład położony w rozwijającym się regionie na północy Holandii- „holenderskie zagłębie ziemniaczane”, zgromadził olbrzymią wiedzę na temat uprawy ziemniaków. Miedema będzie nadal koncentrować się na produkcji innowacyjnych urządzeń do uprawy i składowania ziemniaków, które są łatwe w obsłudze i konserwacji. To ogromne bogactwo wiedzy i doświadczeń pozwala Miedemie produkować maszyny dokładnie według wymagań rolników.

Miedema będzie nadal specjalizowała się w przygotowaniu gleby, sadzeniu, sortowaniu i przechowywaniu ziemniaków. Ta ścisła specjalizacja sprawia , że Miedema jest  wartościowym partnerem dla rolników i zakładów przetwórstwa ziemniaków. Dział Badań i Rozwoju działa w kierunku nowych rozwiązań aby praca użytkowników maszyn Miedema była łatwiejsza, mniej czasochłonna i bardziej opłacalna. Zaawansowane technologie, inteligentne interfejsy użytkownika, łatwe w obsłudze maszyny i prostota budowy maszyn to cechy marki Miedema.

Miedema połączyła się w 2014 roku z belgijskim Dewulf (wiodący producent kombajnów do ziemniaków i marchwi) i funkcjonuje obecnie jako wspólne przedsiębiorstwo Dewulf ~ Miedema. Ze względu na wysoką specjalizację w swojej branży zdecydowano się utrzymać istniejące, uznane w świecie  marki, co oznacza, że maszyny produkowane w Winsum nadal będą oferowane pod marką Miedema.

MIEDEMA – TECHNOLOGIA SADZENIA ZIEMNIAKÓW

Miedema specjalizuje się w maszynach do uprawy i składowania ziemniaków i oferuje całą gamę produktów, podzielonych na cztery grupy: przygotowanie gleby, sadzenie,  sortowanie i składowanie. Ogromna wiedza i ponad 60-letnie doświadczenie w branży ziemniaczanej daje marce pozycję lidera na rynku.

Miedema oferuje szeroką gamę maszyn do przygotowania gleby, umożliwiając rolnikom osiągnąć doskonałą strukturę gleby praktycznie w każdych warunkach. Nawet najtrudniejsze gleby nie są przeszkodą dla potężnych agregatów uprawowych- gamy kultywatorów obrotowych, które mogą być zamontowane z tyłu lub z przodu ciągnika, zawierających od czterech do dwunastu  elementów roboczych i szerokości 75 cm, 90 cm lub 36 cali. Praktycznie każda kombinacja jest możliwa.

Sadzarki Miedema są nieporównywalne z jakimkolwiek innymi sadzarkami na rynku. Są niewątpliwie najlepszym wyborem gdy wymagane są: maksymalna dokładność sadzenia oraz maksymalna prędkość robocza. Łatwe w obsłudze i utrzymaniu, z niskimi  kosztami eksploatacji- sadzarki Miedema są klasą samą w sobie.  Asortyment składa się z dwóch rodzajów sadzarek do  ziemniaków: sadzarka kubełkowa Miedema CP i sadzarka sznurowa Miedema Structural MS.

Miedema specjalizuje się w produkcji sadzarek typu kubełkowego CP oraz sadzarek strukturalnych Structural MS.

KUBEŁKOWE SADZARKI do ziemniaków Miedema CP gwarantują uzyskanie precyzyjnych odstępów pomiędzy sadzonymi ziemniakami. Połączenie dopracowanej konstrukcji: redlic, małej rolki dolnej, specjalnych kubełków i kanału transportowego sadzeniaka, zapewniają precyzyjne umieszczenia sadzeniaka w glebie.

STRUKTURALNE SADZARKI Miedema MS zapewniają optymalny podział łodyg dzięki odstępowi sadzenia, który to jest uzależniony od wielkości sadzeniaka i jest zmienny.To zapewnia idealny proces wzrostu oraz otrzymanie jednorodnego produktu końcowego. Dodatkowym, pozytywnym efektem jest możliwość uzyskania relatywnie wysokiej prędkości sadzenia. Mogą Państwo sadzić większe bulwy i dzięki systemowi przyjaznemu dla sadzeniaków, również podkiełkowane.
Sadzarki Miedema dostępne są w wielu opcjach: zawieszane lub ciągnięte. 2 i 4 oraz 6 i 8 rzędowe (CP). Mogą być wyposażone w dedykowany agregat uprawowy, podajnik granulatu, aparat do pudrowania, zestaw do oprysku, fertilizer do podsiewania nawozów sztucznych, formownicę redlin oraz Miedema Erosion-Stop – system pomagający zapobiegać erozji gleby. Dużą wydajność i precyzję sadzenia oraz maksymalny komfort pracy operatora zapewnia komputer Miedema HMI oraz Miedema GPS Planting Comfort, który wykorzystuje mapy parceli sporządzone samodzielnie przez użytkownika, np.przez objazd pola.

*****************************************

MIEDEMA – PERFEKCYJNA TECHNIKA MAGAZYNOWANIA

Miedema – kompleksowe rozwiązania dla plantatorów warzyw oraz fabryk branży przetwórczej na całym świecie.

Sortowniki Miedema umożliwiają dokładnie sortowania i maksymalnie zapobiegają uszkodzeniom ziemniaków. Oznacza to produkt końcowy wysokiej jakości i wyższą wydajność netto. Asortyment obejmuje liczne moduły sortujące rolowe lub sieciowe, które sortują z wielką dokładnością według wielkości ziemniaka. Dla tych, którzy oczekują najwyższego standardu w sortowaniu ziemniaków, Miedema opracowała Miedema Smart Grader. To profesjonalne urządzenie mechaniczno-optyczne, które sortuje według wielkości, kształtu i koloru. Ziemniaki chore, z pęknięciami, zgnilizną i przebarwieniami (zielone) są wykrywane i automatycznie przekierowywane. Jest to spektakl, który pozwala sortownikowi Miedema Smart Grader dostarczyć produkt o najwyższej jakości w jak najkrótszym czasie.

Miedema oferuje szeroką gamę produktów do składowania ziemniaków- od podstawowych do zaawansowanych przenośników taśmowych, pryzmowników, kompletnych linii transportowych, koszy zasypowych lub kombinacji- Miedema Combi: kosz zasypowy z modułem/modułami sortującymi z możliwymi opcjami jak: stoły do inspekcji ziemniaków, przenośniki do załadunku na ciężarówkę itd. Maszyny składujące Miedema są bardzo  łatwe w obsłudze. Obsługa  odbywa się za za pomocą intuicyjnego panelu sterowania. Sprawdzone, niskie koszty utrzymania i zużycia energii naszych maszyn oznaczają, że użytkownicy maszyn Miedema otrzymują najlepszy zwrot z inwestycji.

Technologia magazynowania Miedema to:

  • kosze przyjęciowe SB i MH
  • maszyny COMBI które łączą zalety kilku maszyn składujących w jednej
  • sortowniki siatkowe WEB GRADER i optyczne SMART GRADER
  • przenośniki taśmowe pojedyńcze HAT i podwójne TAT lub MC
  • elewatorowe RT30 i ME oraz teleskopowe (pryzmowniki) ML
  • napełniacze MB
  • wywroty skrzyniopalet AKL
  • maszyny pomocnicze.

Unikalną cechą maszyn Miedema jest transport warzyw w warstwie produktu oraz minimalizowanie wysokości upadku podczas przechodzenia poprzez kolejne etapy linii składującej. Wysoka jakość produktu zostaje zachowana, co bezpośrednio przekłada się na większe zyski z uprawy ziemniaków.

Maszyny składujące Miedema są łatwe w obsłudze, dzięki czytelnemu dla użytkownika układowi przełączników w panelach sterowniczych. Poszczególne elementy maszyn są łatwo dostępne w celu obsługi i konserwacji. Do produkcji maszyn stosowane są materiały najwyższej jakości. Wszystko to gwarantuje długi okres bezawaryjnej pracy.
Informacje i specyfikacje maszyn www.miedema.com.